Sigorta Tipi
Adınız Soyadınız
Telefon
E-mail
 
 
Form bize ulaştıktan sonra en kısa süre içinde ilgili departman sizi arayacaktır. Bizi seçtiğiniz için teşekkürler.
  Kasko     Sağlık     Trafik     Konut     İşyeri     Dask     Seyahat     TARSİM     Diğer Bireysel Sigortalar  
TARSİM
    Tarım Sigortası

Türkiye dünyada kendi kendine yetebilen hatta tarımsal ürünlerini yurt dışına ihraç edebilen ender ülkelerden biri..Türk çiftçisi ise bu alanda en önemli görevi üstlenen kişi. Tarlasını sürüyor, ekiyor, suluyor, gübreliyor, sabırla bekliyor. Bu uzun bekleme süresinde yaz kış demeden gece gündüz üzerine titrediğiniz tarlanız yangın, dolu ve benzeri pek çok riskle karşı karşıya.. Beklentilerin boşa gitmemesi için çok küçük bir prim karşılığında tarlanızı güvence altına alabilir ve hasarın gerçekleşmesi durumunda ise kaybettiklerinizi geri kazanabilirsiniz.

 

Bitkisel Ürün Sigortaları
Çiftçi Kayıt Sisteminde (ÇKS) güncellenmiş kaydı bulunan üreticilerin, bilinen tüm bitkisel ürünlerine; Dolu, Yangın, Fırtına, Hortum, Yer Kayması, Deprem ve seralar için Taşıt Çarpması teminatları verilmektedir. Ayrıca bunlara ek olarak 01.01.2007 tarihinden itibaren sadece meyveler için tüm bölgelerde *don* teminatı verilmeye başlanmıştır. Don hasarında hasarın %60’ı tanzim edilmektedir.

 

Neler Güvence Altına Alınır?
Dolu sigortası ile dolu yağışı sırasında dolu tanelerinin vuruşlarına maruz kalan yeşermiş, filizlenmiş veya hasat durumuna gelmiş olan tarla ve ağaç ürünlerinin zarar görmesine ve sonuçta elde edilecek ürün miktarında azalma olmasına karşın teminat verilir.
Açıkta yetiştirilen her türlü meyve ve sebzeler ile buğday, arpa gibi tarım ürünleri ile Seralarda yetiştirilen ürünler ve sera camları bu sigorta kapsamına girer.

 

Sera Sigortası
Seralar ve içindeki ürünler; Dolu, Yangın, Yer Kayması, Deprem Ve Taşıt Çarpması risklerine karşı teminat altına alınmaktadır. Fırtına ve Hortum teminatı TARSİM tarafından yapılacak olan risk analizi sonucunda verilebilmektedir.

 

Hayvan Hayat Sigortaları
Ön Soy Kütüğüne kayıtlı süt sığırları için;

Her türlü kazalardan, yılan ve böcek sokması,
Zehirli çayır otları ve yeme bağlı zehirlenmeler,
Her türlü doğal afetler ve güneş çarpmaları,
Yangın ve infilak sebebiyle meydana gelen, ölüm ve mecburi kesim riskleri ile teknik şartlar çerçevesinde yavru atma riski

sigorta kapsamındadır.

 

Kümes Hayvanları Sigortası
kapalı sistemde üretimi yapılan, biyogüvenlik ve hijyen kuralları sağlanmış kümes hayvanları için her türlü, kaza ve zehirlenmeler, doğal afetler, yangın ve infilak sebebi ile ölümler, zorunlu öldürmelerde teminat dahilindedir.

Tasarım ve Programlama Spektra Bilişim Tasarım ve Yazılım Hizmetleri